מהו רישום תמרוקים?

רישום תמרוקים הינו תהליך הכרחי לכל מי שמתכוון לייצר, לייבא ולמכור תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה שונים בישראל.

הליך רישום התמרוקים וקבלתו נעשים במשרד הבריאות. התהליך מצריך איסוף מסמכים רבים ומילוי אחר תקנות רישום מחמירות.

יבואני מוצרי קוסמטיקה או חברות לייצור קוסמטיקה אשר רוצים להיכנס לשוק המקומי בזמן הקצר ביותר נדרשים לעשות את התהליך בסיוע אנשי מקצוע שזו התמחותם וכך לחסוך במשאבים.

 

תהליך רישום תמרוקים

תקנות תמרוקים
מהו תמרוק על פי תקנות משרד הבריאות?

תמרוק הינו "מוצר המשמש או המיועד לשמש לטיפול, לייפוי, לניקוי, לצביעה, לשינוי או לשיפור של עור הפנים, עור הגוף, השיער, חלל הפה, הציפורניים או השיניים, לרבות מוצרים כיוצא באלה".

הליך רישוי תמרוקים נועד להגן על בריאות הציבור, ומהווה מחסום מפני שיווק תמרוקים לא מורשים או לא איכותיים.

רישום תמרוקים במשרד הבריאות
תמרוק רגיל או תמרוק ייעודי?

במסגרת תהליך רישום תמרוקים בישראל יש להבדיל בין תמרוק המוגדר "רגיל" לבין תמרוק המוגדר " ייעודי".

  • תמרוק רגיל: מוצר לטיפול, ייפוי, ניקוי, צביעה, שיפור או שינוי עור הפנים, עור הגוף, חלל הפה, השיער, שיניים או ציפורניים.
  • תמרוק יעודי: מוצר העונה על לפחות אחת מההגדרות הבאות: תמרוק אל דמע, תמרוק היפו אלרגני או כזה המיועד לבעלי עור רגיש, מוצר שייעודו הבהרת העור או הגנה מפני קרינת שמש, מוצר למניעת זיעה, מוצרים להאטת הזדקנות או מניעת קמטים, מוצר לטיפול בקשקשים, תמרוק נון-קומודוגני (שאינו אוטם את נקבוביות העור) או תמרוקים המכילים מרכיבים מהחי – כולל ממיקרו-אורגניזמים או על ידי תהליך ביוטכנולוגי.
תמרוק ייעודי ורגיל
רישום במשרד הבריאות

הרישום וקבלת הרישום נעשים במשרד הבריאות, וכדי להימנע מבזבוז זמן רב ומשאבים – יש לעשות את התהליך בסיוע אנשי מקצוע שזו התמחותם. רק ליווי מקצועי יבטיח לך, בין אם אתה יבואן או יצרן, כי תוכל להיכנס לשוק המקומי בזמן קצר ככל שניתן.

שימו לב שבמקביל לרישום במשרד הבריאות, ישנו מסלול אישור שיווק באמצעות נציג אחראי לפי הרגולציה החדשה לתמרוקים בישראל.

 

​שאלון עצמי לאישור שיווק תמרוקים בישראל לפי הרגולציה החדשה - לחץ כאן

ליווי בתהליך רישום תמרוקים
כיצד אנו יכולים לסייע לך בתהליך?

הליך רישום התמרוקים כולל איסוף מסמכים רבים ומילוי אחר תקנות רישום מחמירות בכל הנוגע לדרך הגשת החומרים. המומחים של סינק פרויקטים יסייעו לך במהלכים הבאים:

  • רישום חדש או חידוש רישום של תמרוק שאינו ייעודי או ייעודי (בעל תכונות מסוימות). חשוב לדעת כי יש לחדש את רישום התמרוק מדי 5 שנים, גם אם לא נעשה כל שינוי במוצר, בפורמולה, במיתוג או באריזה.
  • עדכון שם התמרוק או הוספת גוון לתמרוק (למשל, בסדרות של צבעי שיער).
  • הגשת/קבלת אישור מכירה חופשית (Certificate of Free Sale) – אישור זה ניתן מהרשויות במדינת הייצור של התמרוק, ומשמעותו כי משרד הבריאות המקומי אישר את הפצתו בשוק.
  • קבלת רישיון כללי לאחסון ושיווק תמרוקים. נוהל מיוחד של משרד הבריאות הקובע סטנדרטים למתקני אחסון תמרוקים ושיווקם, ומטפל בשלל היבטים: תנאי אחסון, מבנה, ניקיון והדברה, שיווק, ועוד.

אנו בסינק פרויקטים נסייע לך באיסוף המסמכים הדרושים, ונגיש את הבקשה לרישוי באופן מקצועי ויעיל. לאחר מכן, נמשיך לעקוב אחרי התהליך במשרד הבריאות עד קבלת האישור הסופי.

מומחיות של אנשי מקצוע חשובה, כדי לכוון אותך גם ל"עשה ואל תעשה" בתהליך. כך למשל, כדאי לדעת כי רישוי מוצרי תינוקות דורש מסמכים נוספים, וכי רישוי לייבוא או ייצור של סבון מוצק או בשמים לא נעשה במשרד הבריאות, אלא באמצעות מכון התקנים ומשרד התמ"ת. המומחים של סינק פרויקטים מכירים היטב את תקנות הרישוי ויוכלו ללוות אותך במקצועיות, עד קבלת האישור ליבוא ושיווק מוצרי קוסמטיקה.

* לנקודות חשובות נוספות בהליך רישום תמרוקים כנס לבלוג: רישום תמרוקים בישראל - כל מה שרצית לדעת

בין לקוחותינו

איתן ספקים
צפריה מערכות
תה סרמוני